افزایش رتبه در گوگل

افزایش رتبه در گوگل

ارسال شده در: سئو, مقالات | 2

افزایش رتبه در گوگل چگونه است ؟

می توان به وضوح بیان نمود که معضل بسیاری از سایت هایی که در زمینه بازاریابی و تبلیغات در حال فعالیت هستند ، این است که به رتبه خوبی در موتور جستجو گوگل برسند و این سوال را پاسخ دهند که افزایش رتبه در گوگل چگونه است  چرا که قرار گرفتن در صفحه اول گوگل این شانس را به آنان می دهد تا بتوانند ترافیک بیشتری را به خود اختصاص دهند و کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنند . طبق تحقیقات انجام گرفته ، بیشت از دو سوم اشخاصی که به دنبال نتایج یک جستجو در گوگل می باشند ، تنها از صفحه اول گوگل دیدن می کنند و اغلب روی سه پیشنهاد اول آن تمرکز می کنند . افزایش رتبه در گوگل چگونه است ؟

ما در اینجا به بررسی نکاتی می پردازیم تا به این نتیجه برسیم که افزایش رتبه در گوگل چگونه است . با ما همراه باشید :

پاسخی به افزایش رتبه در گوگل چگونه است با نشانه گذاری طرح ها

افزایش CTR با نشانه گذاری طرح می تواند به افزایش رتبه در گوگل کمک شایانی بکند . تا کنون نشانه گذاری طرح واره ها آخرین مرحله تکامل جستجوگر هاست ، اما جالب این جاست که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند . اگر چه یک سیگنال خوب برای جستجوگر هاست تا محتوای شما را برای مخاطب ثمر بخش تشخیص دهند و رتبه شما را در رتبه بندی جستجوی خود بالاتر قرار دهند که منجر به افزایش رتبه در گوگل می شود . با توجه به آمار های جستجو تنها یک سوم از سایت ها از نشانه گذاری استفاده می کنند که این امر می تواند یک مزیت رقابتی بسیار عالی برای شما باشد تا بتوانید رتبه خود را در گوگل بالا ببرید( افزایش رتبه در گوگل ) چراکه این مسئله به این معنی است که وب سایت های زیادی وجود دارند که نمی توانند شامل همه نتایج جستجو شوند اما شما با نشانه گذاری طرح می توانید از این کم کاری دیگران استفاده کرده بهره مورد نظرتان را ببرید .

حال این سوال بوجود می آید که نشانه گذاری یک طرح به منظور افزایش رتبه در گوگل چگونه است ؟

نشانه گذاری طرح یک کد است که شما در وب سایت خود قرار می دهید تا به موتور های جستجو این سیگنال را بدهید و به آن ها کمک کنید که نتایج بیشتری را برای کاربران به دست دهند و محتوای مفید تری برای آنان پیشنهاد دهند . به عبارتی سعی کنید تا برتری مقاله خود را با این کار به موتور جستجوگر ثابت کنید. به بیانی دیگر نشانه های طرح ممکن است در نتایج جستجوی گوگل به کاربر ارائه داده شود و کاربر بخواهد از آن ها برای بالا بردن اطلاعات خود استفاده کند برای مثال هنگامی که یک کاربر در گوگل عبارت ” افزایش رتبه در گوگل چگونه است ” را جستجو می کند ، گوگل در قسمت سایر نتایج جستجو کلماتی را که شما نشانه گذاری کرده اید ، به کاربر پیشنهاد می کند که علاوه بر عبارتی که جستجو می کند و وارد وب سایت شما می شود ، در صورتی که سایر عبارت ها را نیز جستجو کند که شما آن ها را نشانه گذاری کرده باشید باز هم گوگل عزیز سایت شما را به کاربر پیشنهاد خواهد کرد و به تبع این اتفاقات منجر به افزایش رتبه در گوگل و بالا رفتن سئو سایت  شما به طور شگفت انگیزی می شود .

استفاده از URL های استاندارد برای اجتناب از تکرار مطالب به منظور افزایش رتبه در گوگل چگونه است ؟

گاهی اوقات ممکن است شما محتوایی داشته باشید که شامل چندین URL باشد ، و از طریق چندین سایت قابل دسترسی باشد با استفاده از یک URL  کانونی ، شما می توانید اطمینان حاصل کنید در محتوای موجود در چندین URL بدون تاثیر بر رتبه جستجوی شما عمل می کند . اگر شما از URL کانونیک استفاده می کنید می توانید این اطمینان خواطر را داشته باشید که مطالب شما تکراری نخواهند بود که این مسئله در صورتی که جدی گرفته نشود ، واقعا می تواند به سئو سایت شما آسیب برساند .

در صورتی که از پلاگین Yoast seo word press  استفاده می کنید ، وارد تگ URL CANONICAL شوید و روی زبانه TAB کلیک کنید و گزینه پیشرفته یا ADVANCE  را انتخاب کنید و URL خود را در کادر URL کانونیک تایپ کنید .

از کلید واژه های کوتاه و غنی استفاده کنید برای افزایش رتبه در گوگل

گوگل و سایر موتور های جستجوگر ترجیح می دهند که URL های کوتاه تر را نسبت به آن هایی که طولانی تر هستند در اولویت خود قرار دهند . همچنین می توان گفت که URL های کوتاه تر برای کاربران جذاب تر نیز هستند و به آن ها حس بهتر و راحت تری می دهد . یک نکته کلیدی و بسیار خوب در افزایش رتبه در گوگل  این است که شما می توانید کلمات کلیدی که روی آن ها تمرکز دارید و اصول محتوای شما بر آن پایه ها ریخته شده است را در URL وارد کنید .

انجام این کار سه فایده اساسی برای افزایش رتبه در گوگل دارد :

 • کلمات کلیدی که در URL به کاربران نشان داده می شود ، به آن ها می گوید که می توانند URL شما را در رسانه های اجتماعی ، یک ایمیل و یا غیره مشاهده کنند و یک دیدگاه منصفانه از محتوایی که به دنبال آن هستند را به آن ها می دهد که منجر به کلیک بر روی وب سایت شما و در نتیجهافزایش رتبه در گوگل می شود .
 • URL ها به طور مرتب کپی و جایگذاری می شوند . قرار دادن URL به شما این مزیت را می دهد که متن خود را حفظ کنید و مشخص باشد که این متن برای شماست و حتی اگر متنتان در جای دیگری کپی شود ، به نفع شماست چراکه URL آن در موتور های جستجوگر به نام مقاله شما ثبت شده است و این هم یکی از سیگنال های قدرتمند برای موتور های جستجو گر می باشد که منجر به افزایش رتبه در گوگل می شود .
 • کلمات کلیدی در URL در نتایج جستجو نشان داده می شود . با توجه به تحقیقات ، URL یکی از برجسته ترین عناصر کاربران در هنگام انتخاب سایت مورد نظرشان است . بنابراین از استفاده کردن از URL های بی ربط ، زشت و بطور کلی URL هایی که مورد پسند مخاطبانتان نیستند ، به شدت خودداری کنید که این مسئله عامل مهمی برای جلوگیری از افزایش رتبه در گوگل می باشد .

افزایش رتبه در گوگل با قرار دادن علامت های کلیدی در برچسب های h3  و h3

 گاهی اوقات استفاده از کلمات کلیدی بیش از حد و اندازه می تواند به افزایش رتبه در گوگل صدمه وارد کند به خصوص که اگر شما کلمات کلیدی تان را با برچسب های   h3  و h3  و H3  تکرار کرده باشید  . بنابر این  برای جلوگیری از تکرار بی رویه کلمات کلیدی از مترادف کلمات کلیدی استفاده کنید و آن ها را در برچسب های h3  و h3 استفاده کنید .

افزایش رتبه در گوگل یک معادله دو سر برد !

شما با کار کردن روی سئو سایت و بهینه سازی سایتتان می توانید کمک شایانی به موتور جستجوی قدرتمند گوگل بکنید. حتما می پرسید چگونه ؟ و  همچنین این سوال در ذهن شما وجود دارد که مگر ما نیستیم که به دنبال گرفتن توجه گوگل هستیم ؟ پس چگونه از کنار فعالیت های ما گوگل صاحب سود می شود ؟

جواب این سوال بسیار ساده است ! در صورتی که شما مطلب و محتوای مفیدی را در سایت گذاشته باشید ، گوگل با دادن صدر جدول نتایج به شما ، سایت شما را به کاربر خود معرفی می کند ، خب بدیهی است که کار یک موتور جستجوگر پیدا کردن نتایج مفید برای کاربران خود است و این مسئله به سادگی می تواند به محبوبیت یک موتور جستجوگری مانند گوگل کمک مفیدی بکند . بنابراین رابطه شما و گوگل یک رابطه دو طرفه مفید می شود و به اصطلاح سیاسیون یک معامله برد برد یا دو سر برد است . چرا که گوگل که یک موتور جستجو است به هدف خود یعنی رساندن مقاله خوب به کاربرش است می رسد ، و شما هم بازدید سایتتان را افزایش می دهید و به جایگاه بهتری برای تبلیغات و بازاریابی اینترنتی دست پیدا می کنید .

نتیجه گیری از افزایش رتبه در گوگل

هزاران هزار الگوریتم متفاوت از طرف موتور های جستجو گر طراحی می شود تا بتوانند تشخیص دهند که کدام مطلب برای کاربران شان مفید تر است . شما با کمی وقت گذاشتن برای افزایش اطلاعاتتان از این الگوریتم ها که کار های بسیار ساده ای هستند ، می توانید به گوگل که یک جامعه جهانی است و سایت خودتان که استفاده شخصی از آن می برید ، کمک کنید و هر دو را به هدف مورد نظرشان برسانید( افزایش رتبه در گوگل ) به شرطی که طبق قواعد و هوشمندانه عمل کنید .

سعی کنید همواره به روز باشید و مطالب خوبی را در زمینه ای که در آن فعالیت می کنید جمع آوری و در سایت خود قرار دهید . همچنین از هشتگ های مناسب حال آن مقاله در پایان مقاله خود استفاده مفید را ببرید .

آرزوی ما موفقیت شماست …

دنبال کردن shahin:

فارق التحصیل ممتاز کارشناسی در رشته نرم افزار کامپیوتر-دارای کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر-تخصص در سئو، برنامه نویسی php، sql css html

آخرین ارسال ها از

2 پاسخ

 1. سلام روز بخیر
  قبلا ازتون دعوتتون کرده بودم برای عضویت در گروه جامعه وبمستران
  مهندس چرا نیومدی توی گروه
  خوشحال میشیم تشریف بیارید و دوستان دیگه تبادل
  اطلاعات داشته باشیم
  گروه جامعه وب مستر ها
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

ارسال پاسخ