سئو بهترین روش بازاریابی

سئو بهترین روش بازاریابی

ارسال شده در: سئو, مقالات | 0

می توان به جرات گفت سئو سایت بهترین روش بازاریابی دنیا است که بازرگانان و بازاریاب های حرفه ای به یادگیری آن بسیار نیازمند هستند . ما در این مقاله تمام تلاش خود را میکنیم تا بهترین روش بازاریابی دنیا را به شما معرفی کنیم . در مقاله های قبلی چندین نکته را در مورد سئو سایت برای شما بیان کردیم . اکنون می خواهیم به مفهوم انواع سئو و بررسی چندین الگوریتم به منظور افزایش عملکرد طراحی سایت تان بپردازیم امیدواریم که سئو سایت بهترین روش بازاریابی دنیا را به خوبی برای شما شرح و تفسیر کنیم .

پس از روی کار آمدن الگوریتم های ساده و ابتدایی موتورهای جستجوگر برای رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجوی یک کاربر ، از سئو به دو صورت خوب و بد استفاده شد. به عبارتی می توان آغاز سئو را هم زمان با روی کار آمدن اولین موتورهای جستجو یکسان دانست . در ادامه به بررسی دو مدل استفاده از سئو می پردازیم

مدل اول و مفید استفاده ازسئو سایت بهترین روش بازاریابی دنیا سئو کلاه سفيد (White Hat)  است .

در تعریف این مدل از سئو می توان به این نکات اشاره کرد که سئو کلاه سفید پیرو قوانینی است که موتور جستجو وضع کرده و بنا بر آنان الگوریتم هایی را طراحی کرده تا بتواند بهترین نتیجه را برای کاربر به ارمغان بیاورد. هیچ گاه نمی توان اظهار داشت که سئو کلاه سفید ، به معنای فریب موتور جستجو برای قرار دادن شما در صدر لیست نتایج جستجویش می باشد بلکه سئو کلاه سفید بعنوان سئو سایت بهترین روش بازاریابی کاملا قانونی و مفید واقع می شود و آن چیزی که ما از آن بعنوان سئو سایت می شناسیم ، سئو کلاه سفید است . سئو کلاه سفید همچنین در بین سئوکاران به سئو اخلاقی معروف است و خوبی آن در این است که هیچ گونه مشکلی برای شما ایجاد نمی کند و حتی در صورتی که الگوریتم های موتور جستجو گر تغییر یابند ، باز هم با تغییر در عملکرد ( نه استراتژی ) می توانید صدر موتور های جستجو را به خود اختصاص دهید و با یک تغییر عملکرد کوچک ، کارتان به کلی حیف نمی شود .

مدل دوم و مخرب تر که امروزه تقریبا منسوخ شده است سئو کلاه  سیاه (Black Hat)  نام دارد .

سئو کلاه سیاه مجموعه فرامینی است که سئوکاران خراب کار برای دستکاری کردن و فریب موتور های جستجو به منظور قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو به کار می برند تا به هدف خود برسند. این گونه از فعالیت ها علاوه بر این که مداوم نیستند و منوط به همان الگوریتم تعریف شده برای موتور های جستجو گر می باشند و فایده ای مداوم برای بازاریاب ندارند ، بلکه صاحب خطراتی از جمله حذف توسط موتور های جستجو از پایگاه داده ها نیز می باشند . این روش را هیچ گاه نمی توان مربوط به سئو سایت دانست ، بلکه یک روش غیر اخلاقی برای دزدان اینترنتی است .

انجام فرآیند های سئو کلاه سیاه اگرچه ممکن است به شما در کوتاه مدت پاسخ خوبی بدهد اما این خطر را با ریسک بالا دارد که توسط جستجوگر به شما اخطار داده شود و در بدترین حالت ممکن کلا سایت شما از پایگاه داده آن موتور جستجو حذف شود و هیچ گونه دسترسی جدیدی به اطلاعات تان نداشته باشید .

بهینه سازی و سئو سایت بهترین روش بازاریابی

پس از تعریف انواع مدل های سئو سایت به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت که بهینه سازی و سئو سایت اصلا چگونه صورت می گیرد و راه کار های آن چیست ؟

به این منظور مطالبی را در زمینه بهینه سازی سایت در بزرگترین وب سایت های دنیا با هم بررسی می کنیم .

می توان به وضوح مشاهده کرد و اگر که وب سایتتان را راه اندازی کرده باشید ، شاهد این قضیه بوده اید که سخت ترین کار پس از راه اندازی وب سایت ، معرفی آن به دیگران یا بعبارتی بکارگیری سئو در سایت می باشد می توان به جرات گفت راحت ترین کار برای معرفی و تعریف سایتتان به دیگران که از وب استفاده می کنند ، استفاده از سئو و بهینه سازی است . در ادامه به بررسی چندین راه کار تیتری بعنوان بهترین روش های سئو برای بازاریابی اینترنتی اشاره خواهیم کرد :

 • سعی کنید ساختار سایت خود را بهبود ببخشید .
 • استفاده از کلمات کلیدی را به عنوان یک استراتژی موفق بکار ببرید .
 • از URL ها برای بهبود کار خود استفاده کنید .
 • کد های خود را بهینه سازی کنید .
 • از پروسس کردن متن خود نترسید ( پردازش )
 • لینک های ورودی را هم مهم بدانید .
 • نام دامنه و هاست یک استراتژی مفید و قوی برای رسیدن به مطلوب شماست .

آنالیز سئو سایت بهترین روش بازاریابی دنیا

ما سعی کردیم در این مقاله بهترین روش بازاریابی را که درک آن از طرف گوگل و مایکروسافت به ما داده شده است را برای شما آنالیز ترکیبی کنیم . به چند مورد در پایین اشاره شده است . حتما این موارد را جدی بگیرید و در طراحی سایت تان بکار ببرید تا بتوانید به سئو مناسب و صفحه اول گوگل برسید.

 • به نقشه سایت تان Allow یا DisAllow را اضافه کنید .
 • به نقشه سایت تان URL ها را اضافه کنید تا از مزیت رقابتی پایدار آن ها بهره مند شوید .
 • به  robots.txtنقشه سایت را اضافه کنید .
 • جهت آنالیز از ابزار های  crawlاستفاده ببرید .

بهبود رویت سایت در موتور جستجو با سئو سایت

عواملی که در بهبود وضعیت رویت سایت می توانند به شما کمک کنند و منجر به پیروزی در سئو سایت شوند را در سه سطر بررسی می کنیم :

 • شیوه انتخاب سایت بعنوان یک نتیجه جستجو از طریق موتور های جستجوگر بدین گونه است که یک پرسش را مطرح می کنند و هر سایتی که پاسخ بهتری از دیدگاه آنان ( بر اساس الگوریتم هایی که در آن تعریف شده است ) به او بدهد را در اولویت خود قرار می دهد .
 • شرکت هایی نیز در فضای اینترنت مشغول به کار هستند که کار سئو سایت را بطور حرفه ای دنبال می کنند و این دانش بین المللی را در حد عالی فراگرفته و به کار می برند . لازم به ذکر است که اگر شما به دنبال افزایش خیلی خیلی چشمگیر آمار سایت تان هستید بهتر است با یکی از این شرکت ها قرارداد ببندید و از نتایج آن بهره ببرید .
 • عامل سومی که شما را در سئو سایت می تواند کمک دهد ، جستجو کنندگان یک عبارت هستند . هرچه برچسب هایی که شما متن تان را بر اساس آن ها تگ کرده اید به جستجو ها و خواسته های مخاطبان این قبیل نزدیک تر باشند ، پیروزی شما در زمینه سئو سایت تضمین شده تر می باشد .

در آخر به یک مسئله بسیار جالب در افزایش سئو سایت و بهینه سازی آن اشاره می کنیم :

افزایش زمان خاموش ! اگر کاربر بلافاصله پس از وارد شدن به سایت شما از آن خارج شود این درک را به موتور جستجو می دهد که سایت شما به هیچ درد او نخورده است و سایت شما اصلا نتیجه خوبی برای او نبوده است در نتیجه گوگل نباید دیگر سایت شما را به مخاطبانش ارائه دهد . خروج سریع مخاطبان این معنی را دارد که کیفیت محتوای شما بسیار پایین است و این مسئله می تواند شما را به مقدار قابل توجهی از هدفتان که قرار گرفتن در صدر نتایج موتور های جستجو گر می باشد ، دور کند ، و گوگل قصد دارد برای این کار شما را مجازات کند ، گوگل و سایر موتور های جستجوگر برای ارزیابی کیفیت محتوای سایت شما از زمان توقف یک کاربر در سایت تان استفاده می کنند . اگر مخاطب زمان اندکی را برای سپری کردن زمانش در وب سایت شما اختصاص دهد ، این سیگنال را به گوگل می دهد که شما صاحب یک سایت بدرد نخور هستید .

یکی از راه های افزایش زمان حضور یک کاربر در سایت شما ، این است که بتوانید محتوا های طولانی آماده کنید و تجربه ای آموزنده برای مخاطب رقم بزنید تا زمان زیادی را در سایت شما سپری کند و درک مناسبی به گوگل در مورد سایت شما بدهد . همچنین از لینک های پیوند دهنده درون سایت تان استفاده کنید و کاربر را در سایت تان بیشتر نگه دارید !

آرزوی ما موفیت شماست … امیدواریم در زمینه بهبود عملکرد کاری و تبلیغاتی خود توانسته باشیم قدمی هر چند کوتاه برای شما برداشته باشید . شما می توانید از بقیه مطالب سایت ما به عنوان منبعی مناسب برای تحقیق در زمینه سئو و بهینه سازی سایت استفاده کنید . به امید حضور دوباره شما در کنارمان

دنبال کردن shahin:

فارق التحصیل ممتاز کارشناسی در رشته نرم افزار کامپیوتر-دارای کارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر-تخصص در سئو، برنامه نویسی php، sql css html

آخرین ارسال ها از

ارسال پاسخ